TMI s.r.o. Airmalta GSA
DomuO nas Letove radyPro cestujiciOdbaveniZavazadlaUMNRZvirataKontakty 
       TMI

Cestování s domácími zvířaty

Aktualne
 
Air Malta nyní používá Kusový systém odbavování zavazadel. Více záložka ZavazadlaProdlužte si léto na Maltě!
Dva lety týdně až do konce října.

Nase portfolio

Víme, jak moc pro Vás mohou být Vaši mazlíčci důležití, tak proč je nevzít s sebou na dovolenou? Ať už vlastníte malé či veliké zvíře, vytvořili jsme speciální soubor procesů, abychom zajistili maximálně bezpečnou a pohodlnou přepravu pro Vaše zvířátka.


Máte tři možnosti jak přepravit svého miláčka na plánovaných letech        Air Malta:

 1. Zvířata v kabině pro cestující (PETC)

 2. Zvířata jako zapsané zavazadlo (AVIH) 

 3. Zvířata jako cargo

Air Malta
Aer Lingus
China airlines
Maltska centrala cestovniho ruchu
 
 1. Zvířata v kabině pro cestující (PETC):

Cestující s malými zvířaty, jako jsou psi a kočky, jsou vítáni na palubách letů Air Malta. Stačí, aby měli zvířata dostatek místa ve své přepravce, aby se přepravka vešla pod sedadlo před Vámi a neblokovala přitom průchod uličkou. Vaše zvíře může vážit až 10 Kg, včetně přepravky. Pokud preferujete tuto možnost přepravy, zavolejte prosím na naše mezinárodní call cetnrum na čísle +356 2166 2211. Prosíme, abyste tak učinili do 24h po vytvoření Vaší rezervace.

Aktualizovaný proces pro přepravu PETC:

 • Tento proces je možný pouze pro malé kočky a psi a nelze jej aplikovat na letech do/z Velké Británie.

 • Zvířata musí být alespoň osm týdnů stará a musí být odstaveno alespoň po dobu pěti dnů.

 • Zvířata by měla být přepravována ve vhodné přepravce, která splňuje minimální požadavky na velikost, ventilaci, pevnost, hygienu, tvar (vhodný pro bezpečnou manipulaci s přepravkou) a musí mít vodotěsné dno (k zabránění průtoku).

 • Maximálně dvě zvířata stejného druhu mohou být přepravována ve stejné přepravce.

 • Přepravka musí být dostatečně veliká, aby zvíře uvnitř mohlo stát, musí být schopno se vpřepravce otočit a lehnout si bezpečně a pohodlně. Žádná část zvířete nesmí z přepravky vyčuhovat. Zvíře musí být dostatečně malé, aby se vešlo i s přepravkou pod sedadlo před Vaším sedadlem.

 • Přepravka nesmí mít větší rozměry než 40 cm x 34 cm x 20 cm a musí být skládacího typu.

 • Váha přepravky i se zvířetem může mít maximálně 10 kilogramů.

 • Oprávněný veterinář by měl Vaše zvíře prohlédnout v průběhu tří dnů před zahájením cesty a potvrdit v příslušné kolonce v pasu zvířete (klinickém vyšetření), že je zvíře v dobrém zdravotním stavu, schopné zvládnout přepravu do cílové destinace.

 • Nedoprovázené děti nemohou převážet zvíře v kabině pro cestující.

 • Každý cestující je oprávněn převážet pouze jednu přepravku se zvířetem, avšak celkový počet povolených přepravek se zvířetem na palubě letadla není omezen.

 • Přepravka se zvířetem musí být v kabině umístěna pod sedadlem před Vámi, a nesmí omezovat průchod hlavní uličkou letadla. Přepravka musí být řádně uložena po celou dobu pohybu letadla po letišti a stejně tak po celou dobu letu.

 • Zvíře musí zůstat v přepravce po celou dobu letu.

 • Zvíře nesmí být uloženo v klíně nebo na sedadle cestujícího.

 • Z bezpečnostních důvodů, cestující převážející PETC nesmí být usazeni na sedadla nad křídly, u hlavního východu a omezených sedadel, a takový cestující bude vždy usazen na sedadla u okna.

  Poplatky za zvíře přepravované v kabině pro cestující:

  Poplatky jsou stanoveny velmi jednoduše, abychom umožnili co nejsnadnější přepravu Vašeho mazlíčka. Je stanoven jediný poplatek a to 70€/segment za přepravku přepravovanou v kabině pro cestující.

-Zvířata v kabině pro cestující (PETC)
-Poplatky pro PETC
-Zvíře jako zapsané zavazadlo (AVIH)-Zvíře jako cargo
-Odpovědnost cestujících
-Požadovaná dokumentace
-Všeobecný návod pro všechny způsoby přepravy zvířat
-Asistenční psi
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

2. Zvíře jako zapsané zavazadlo (AVIH)

Zarezervujete své zvíře jako zapsané zavazadlo: Je důležité registrovat Vaše zvíře v předstihu, abyste si byli jistí, že nebudete odmítnutí na letišti při Vašem odbavení, z důvodu omezeného prostoru pro přepravu zvířat na palubě letadla. Let pro svého mazlíčka můžete rezervovat kontaktováním oddělení Air Malta Cargo na telefonním čísle
+356 2299 4444 nebo prostřednictvím e-mailu na oddělení pro péči o zákazníky: cargocustomercare.airmalta@airmalta.com. Zvířata na let nemohou být potvrzená více než 21 dní před plánovaným letem.


Pokud si rezervujete let méně než 21 dní před datem odletu, je potřebné zarezervovat přepravu Vašeho zvířete v rozmezí do 24 hodin od uzavření Vaší rezervace. Naše cargo oddělení Vám vydá potvrzení o rezervaci, které musíte předložit na letišti spolu se svým mazlíkem při procesu odbavení. (viz.: níže v sekci Na letišti)


Poplatky: přeprava zvířat jako zapsané/nadrozměrné zavazadlo je zpoplatněno standardním způsobem jako u běžných nadrozměrných zavazadel. Prosím zkontrolujte si aktuální sazebník zde. Upozorňujeme, že na přepravu zvířat se nevztahuje povolená váha odbavených zavazadel. Poplatek je účtován za celou váhu zvířete včetně přepravky bez ohledu na podmínky volné váhy zapsaného zavazadla.

Na letišti
Pokud máte zvíře umístěno ve vhodné přepravce, můžete ho nám, nebo našemu odbavovacímu agentu předat v průběhu Vašeho standardního odbavení na letišti, spolu s Vašimi dalšími zavazadly (pokud nějaká jsou), a to alespoň dvě hodiny před plánovaným odletem. Ujistěte se prosím, že máte připravené veškeré nezbytné dokumenty a certifikáty nutné pro přepravu zvířete, včetně rezervačního čísla, které jste obdrželi od našeho cargo oddělení při zarezervování zvířete na let. Od cestujícího si zvíře poté odebere nás odbavovací personál a zajistí mu pohodlnou a bezpečnou přepravu v letadle.

Po příletu si vyzvednete Vaše zvíře spolu s dalšími zavazadly (pokud nějaká jsou) ze zavazadlových pásů v příletové hale. Různá letiště mohou nabízet jiné služby, resp. způsoby předání zvířete. Ujistěte se prosím, že máte u sebe veškeré dokumenty týkající se přepravy zvířete pro případ celní kontroly.

3. Zvíře jako cargo

Na letech kde nemůžeme Vaše zvíře přepravit na palubě pro cestující nebo jako zapsané zavazadlo, máte možnost přepravit zvíře v nákladovém prostoru jako zboží. V těchto případech prosím kontaktujte naše oddělení cargo prodeje na telefonním čísle +356 22994444 nebo Vašeho cargo agenta a ten Vás provede skrz tento proces. Přirozeně, tato možnost existuje na všech dalších letech, pokud preferujete tuto možnost přepravy.

Poplatky za zvíře jako cargo jsou účtovány přibližně 2,5 €/Kg. Prosím, kontaktujte oddělení Air Malta Prodej Nákladu pro detailní informace ohledně ceny.

Všeobecný návod použitelný pro všechny tři možnosti přepravy:

Cestující jsou omezeni v otázce počtu a váze přepravovaných zvířat, dle regulace IATA.

Ti cestující, kteří si přejí cestovat se zvířaty, se řídí následujícími požadavky vyplívající z místa odletu a cílové destinace:

 1. Z Malty do zemí EU (vyjma VB): Cestující mohou odbavit své zvíře na let jako nadrozměrné zavazadlo.

 2. Z Malty na území VB: Cestující musí rezervovat své zvíře jako cargo

 3. Z Malty na území mimo země EU (jiné než Libye, nebo jiné státy s omezeními): Cestující mohou odbavit své zvíře na let jako nadrozměrné zavazadlo.

 4. Z Malty do Libye, nebo jiných států s omezeními: Cestující musí rezervovat své zvíře jako cargo

 5. Země EU na (jiné než VB) na Maltu: Cestující mohou odbavit své zvíře na let jako nadrozměrné zavazadlo.

 6. VB na Maltu: Cestující musí rezervovat své zvíře jako cargo

 7. Země mimo EU na Maltu: Cestující musí rezervovat své zvíře jako cargo náklad, z důvodu karantény takových zvířat.

 8. Tranzit skrz Maltu: není povolen tranzit zvířat přes území Malty.

Odpovědnost cestujících: Cestující nesou zodpovědnost za splnění následujících kritérií při přepravě domácích zvířat:

 • Poskytnou odolnou přepravku, která zajistí bezpečný a pohodlný let pro přepravované zvíře.

 • Poskytnou řádnou dokumentaci a zdravotním stavu, vstupní a přestupní povolení pro všechny země v rámci letu.

Požadovaná dokumentace: Pro leteckou dopravu je obvykle požadován cestovní pas zvířete. Všechny detaily lze stáhnout zde
Oprávněny veterinář by měl před letem prohlédnout zvíře a vystavit cestovní pas, který dokládá dobrý zdravotní stav zvířete, neškodnost zvířete, osvědčuje, že zvíře nevydává nepřiměřený zápas a že není agresivní.

Pokud přivážíte na Maltu své zvíře, musíte si domluvit schůzku s oddělením Zemědělství a Rybářství na telefonním čísle +356 21650393 (během oficiálních hodin) nebo prostřednictvím emailu petstravel.mrra@gov.mt. Pro domluvení schůzky předáte tomuto oddělení číslo Vašeho letu, datum a čas příletu. Po příletu zaměstnanci tohoto oddělení zkontrolují zdravotní stav Vašeho zvířete.

Pokud cestujete do jiné destinace, seznamte se prosím s pravidly v oblasti přepravy domácích zvířat dané země.

Vhodné přepravky: Vaše zvíře by mělo být přepravováno ve vhodné přepravce, která splňuje minimální standardy velikosti, ventilace, pevnosti, hygieny, designu, bezpečné manipulace a dna chráněného proti průsaku. Můžete přepravovat maximálně dvě zvířata stejného druhu v jedné přepravce.
Je důležité, abyste zakoupili přepravku se správnými rozměry pro Vaše zvíře. Letecké společnosti používají následující indikátory k zajištění dostatku místa pro zvíře přepravované v přepravce. Zvíře by mělo mít dostatek místa, aby bylo schopné se ve stoje otočit, vzpřímeně se posadit a lehnout si v přirozené poloze.Refundace letenky/Změny : Pokud nemůže být Vaše zvíře přepraveno na letech v den a čas, který jste si vybrali a již jste si zarezervovali místo pro Vaše zvíře dle výše uvedených postupů, Vaše letenka bude buď refundována v plné výši, nebo změněna na jiný let bez dalšího příplatku.


Ostatní všeobecné podmínky

 1. Pakliže Váš itinerář zahrnuje cestování s jinými leteckými společnostmi než Air Malta, zkontrolujte si podmínky těchto společností v oblasti přepravy zavazadel a živých zvířat, i když je let společně označen s Air Malta.

 2. Zákazníci cestující s domácími zvířaty by se měli odbavit až na letišti, nikoli on-line. Prosím, dostavte se k odbavovací přepážce nejméně dvě hodiny před plánovaným odletem Vašeho letu.

 3. Asistenční psi jsou přijímáni do kabiny pro cestující a cestují zdarma. Další podrobnosti jsou k dispozici v sekci Speciální asistence - Asistenční psi.

Cestujícím převážejícím domácí zvířata je doporučeno navštívit následující internetové stránky pro získání více informací o přepravě zvířat:

 • Při cestách do, z nebo uvnitř Evropské unie si přečtěte regulace Evropské komise zde

 • Při cestách do Velké Británie (pouze možné se společností AIR FRANCE-KLM Cargo), navštivte Ministerstvo VB pro Životní prostředí, potraviny a zemědělství zde

 • Při cestách mezi ostatními zeměmi navštivte www.iata.org 


Asistenční psi

Pokud Vy nebo další cestující vyžaduje asistenčního psa, jste vítáni si ho vzít do kabiny letadla za určitých podmínek.

Váš asistenční pes, spolu s přepravkou a jídlem, bude přepraven zdarma při zachování normálních podmínek pro přepravu zavazadel.

Přečtěte si prosím níže uvedené právní předpisy a ujistěte se, že splňujete přepravní pravidla a zároveň s těmito podmínkami souhlasíte. Tyto podmínky jsou zveřejněny podle článku 8.9 Všeobecných podmínek přepravy Air Malta (cestujících a zavazadel).

Asistenční pes, který je vyškolen především poskytovat pomoc pro nevidomé nebo částečně zrakově omezené osoby může být přepraven v prostoru kabiny letadla při následujících ustanovení:

(A) Vodící pes musí být speciálně vyškolen, hodnocen a akreditován pro tuto funkci organizací, která je členem Mezinárodní federace vodících psů.

(B) Žádost o přepravu vodícího psa v kabině musí být podána nejméně 7 dní před datem odletu.

(C) Žádost o přepravu vodícího psa by měla být podána Air Malta Call Centrum na (356) 21662211.

(D) Vodící pes musí patřit nevidomému nebo slabozrakému cestujícímu.

(E) Pouze jeden vodicí pes je přijímán do kabiny na stejný let. V případě více žádostí o cestování s asistenčním psem je uplatňován princip první žádosti. Vlastník je povinen mít u sebe cestovní postroj pro psa, vlhkostní absorpční podložku nebo jiný vhodný materiál. Dále veškerou potřebnou dokumentaci, která musí být k dispozici předem k potvrzení rezervace.

(F) Přeprava vodicích psů v kabině není povolena na letech s mezipřistáním (pokud cestující nebudou vystupovat na prvním úseku, nebo zahajovat cestu na posledním úseku).

(G) Air Malta nemá žádnou odpovědnost ve vztahu k některému z vodících psů, který nemá všechny potřebné vstupní/výstupní, zdravotní a jiné doklady s ohledem na vstupy nebo průjezdy přes jakékoliv země, státy nebo území a osoba náležící k vodícímu psu musí uhradit Air Maltě veškeré škody, pokuty nebo jiné náklady vynaložené společností Air Malta, které vznikly důsledkem přepravy asistenčního psa. Cestující v doprovodu vodicích psů, kteří cestují do nebo z Malty, jsou povinni informovat veterinární úřad na Maltě před jejich příjezdem / odjezdem.

(H) Air Malta si vyhrazuje právo odmítnout přepravu vodicích psů v kabině, aby byly splněny platné bezpečnostní požadavky stanovené právními předpisy, příslušnými orgány nebo společností Air Malta, nebo v případě, že velikost a konfigurace letadla přepravu vodícího psa v kabině fyzicky neumožňuje. Pokud taková okolnost nastane, musí Air Malta navrhnout přijatelnou alternativu cestujícímu v řešení nastalé situace. V opačném případě mají cestující právo na náhradu nebo přesměrování na jiné linky provozované společností Air Malta. Právo na volbu mezi zpátečním letem nebo přesměrováním je podmíněno všemi bezpečnostními, právními a dokumentačními požadavky.

 • Tyto podmínky se vztahují pouze na lety operované společností Air Malta.

 • Výše uvedené podmínky mohou podléhat čas od času změnám, s nebo bez předchozího upozornění. Air Malta nenese žádnou odpovědnost, za tyto změny. Air Malta si rovněž vyhrazuje právo interpretovat a aplikovat tyto podmínky. V každém případě je interpretace a aplikace těchto stanov konečná a nezvratná.